Nejsem poskytovatel zdravotních služeb.

  • Jana Vejsadová

Konání kurzů je obnoveno. Nově vypsaná témata. Zařazeny nové kurzy: DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 27.- 28. 4. 2024 / BAREVNÉ RELAXACE, PROGRAMY ZÁMĚRŮ a DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 8.- 9. 6. 2024 / SÍLA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ a VOLÁNÍ INTUICE. Objednávky otevřeny, počet limitován. Případně mě kontaktujte na: janavejsadova@skolazdravehozivota.cz, +420 608 548 955.

Priorita, či jedna z možností?

Ve snaze mít to nejlepší, často nemáte nic? Každý to zná. Stále častěji si mnozí tuto skutečnost uvědomují a stále častěji jsem zahrnována dotazy, jak to vlastně s těmi záměry je.  A víte, že přesně tato otázka mne před pár lety hodně zaměstnávala? Dnes odpověď znám. Tak jednoduše…

Jsme tvůrci a tvoříme si budoucnost

Vesměs každý ví, co má a co už nechce. Méně už je však těch, kteří ví, co chtějí. Mysl každého z nás má snahu v každé volné chvíli, posílat nám otázky k řešení. Stále se snaží nás ovládat a manipulovat. Mysl je sice náš nástroj, ale my jsme tomuto nástroji jaksi umožnili, aby nás ovládal svými scénáři, obavami a strachy. A jak nás ovládá? No přeci tím, že podlehneme a vydržíme hodiny a hodiny přemýšlet o věcech, které vůbec nechceme nebo o věcech, se kterými jsme měli špatnou zkušenost.

Pochybnost se stává záměrem

Upíráte svoji pozornost na situace plné bolesti, smutku, nespravedlností, či obav? Tak už to nedělejte. Prostě to zastavte a tuhle mezeru vyplňte něčím, co vám dělá radost. A víte proč je to nutnost zastavit? Protože na co upíráte pozornost, to frčí jako nový záměr do vesmíru. Vše, o co si pomyslně řeknete i dostanete. A je úplně jedno, jestli si to jen v duchu přehráváte nebo snad o svém nepovedeném dni povídáte sousedovi. Vaši zanícenost pro věc vnímá vesmír jako prioritu a priorita je vždy záměrem.

Být za jedno s duchem a rozhodnout se

„Raději nechávám věcem volný průběh…“

Naše duše už dávno ví, co potřebuje. Ví, a hodně hlasitě na nás křičí. Křičí, ať přijímáme skutečnost jako fakt a zůstaneme nad věcí. A toto je i moje rada. Nenechte se ovládat a přijímejte. Situace, ať jsou jakékoliv, jsou pro nás úžasnou pomocí pro budoucnost. My se totiž můžeme rozhodnout, že to jednou pro vždy spravíme tím, že se změníme a začneme záměry vysílat jinak.

Toto rozhodnutí dělá divy, ale stále nestačí…

Ujasnit si priority, to je ono

Pokud mám dojet do Kolína, musím se pro to rozhodnout. To je záměr a moje priorita současně. Pokud si zvědomím, že Kolín je pro mne prioritou, celý vesmír se spojí a já do Kolína skutečně dojedu. Možná si mám dojet do Kolína pro vysokoškolský diplom a možná, tam mám jet „jenom“ za kamarádkou, která mi chce ukázat své nové štěně westíka. Či baseta? Hm, co je vlastně pro koho priorita? Nebo je Kolín jen jedna z možností, co s volnou sobotou?

„A co když přijde nabídka na lepší program?“ Pokud se takto ptám, není to priorita, ale jen jedna z možností. Kolín se konat zřejmě NEBUDE.

Rozhodnost souvisí s odpovědností

Záměr je úžasná věc a funguje. Funguje úplně všem. A to i těm, kteří jej neumí vysílat a brodí se po kotníky svými problémy, které probírají se sebou i svými známými. A protože tak činí, jsou zřejmě jejich prioritou. A priorita je vždycky záměr, který funguje.

Co dodat? Snad už jen doporučení skamarádit se se skřítkem úsměvu a vílou lehkosti. Ty mají totiž kouzelnou hůlku. A vím to zcela jistě, jako moje desetiletá dcerka, která se s nimi zná už hodně dlouhý čas a včera, když si s nimi povídala, pošeptali jí jedno moudro.

„Ten, kdo se usmívá, často uspívá,

ten, kdo se neusměje, nikdy neuspěje.“

 

Tak to třeba zkuste, síla je ve vás a vzkříšená radost vám zcela jistě pomůže najít tu vaší prioritu. J

Více na Kurzy Školy zdravého života nebo Kurzy Brány Zdraví