Nejsem poskytovatel zdravotních služeb.

  • Jana Vejsadová

Konání kurzů je obnoveno. Nově vypsaná témata. Zařazeny nové kurzy: DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 27.- 28. 4. 2024 / BAREVNÉ RELAXACE, PROGRAMY ZÁMĚRŮ a DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 8.- 9. 6. 2024 / SÍLA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ a VOLÁNÍ INTUICE. Objednávky otevřeny, počet limitován. Případně mě kontaktujte na: janavejsadova@skolazdravehozivota.cz, +420 608 548 955.

Vděčnost, vděk nebo jen děkuji

Nedá mi to, abych nepoděkovala… Děkuji a jsem velmi vděčná za úžasné a hluboké moudro, které říká: „Štěstí lze najít i v té nejtemnější době. Pokud nezapomeneš, že existuje světlo.“ Toto moudro není moje, ale našlo si mě. Hluboké moudro, které získává na hloubce i vděčností všech, kteří jej umí procítit. Ne všichni se mnou teď souhlasí. Možná si říkáte, kde je ta hloubka?

 

Štěstí a vděčnost patří bezpochyby k sobě.

Už řadu let přeji k narozeninám mým blízkým spokojenost, namísto zdraví.

 

Znáte to… K narozeninám vám všichni přejí hodně zdraví. Ale napadlo vás již, že zdravý může být jen ten, kdo je spokojený? A jak docílit spokojenosti? Jednoduše. Základní přísadou do pilíře spokojenosti je VDĚČNOST.

 

„Ale vděčná, to já jsem.“

„Ale vděčná to já jsem.“ Reaguje klientka, která se na úvodní konzultaci dozvídá, že jako první se budeme učit hlubinné VDĚČNOSTI.  Avšak chyba lávky. „Děkuji“ nemusí být vděčnost ani vděk, ale jen slovo.  Vděčnost hlubinná je o uvědomění a prožitku. Vděčnost je o pokoře a pochopení, že já jsem odpovědná za všechny zúčastněné. Svými slovy, svými skutky. A teprve když jsem vděčná za malé, může se narodit velké. A tato hlubinná vděčnost je skutkem, který je plný lásky. Právě láska je obsahem onoho hlubinného DĚKUJI.  

 

Každý umí děkovat, avšak…

VDĚČNOST má svá pravidla. „Štěstí lze najít i v té nejtemnější době. Pokud nezapomeneš, že existuje světlo.“ Krásné moudro. A jedno z pravidel pro hlubokou vděčnost je v něm skryto. Slovo ŠTĚSTÍ lze nahradit slovem VDĚČNOST. A praxe hlubinnou vděčností je zárukou pro zázrak zvaný poznání ŠTĚSTÍ. Právě tato praxe vděčnosti je klíčem, a takto trvale prohlubovaná, má velký vliv na pochopení pravdy, která je pravdou nejvyšší a skutečnou. A pravidla?

 

● Děkuj denně svému partnerovi i svým dětem

● Děkuj denně svým blízkým

● Děkuj slovem i srdeční čakrou / v hlubokém prožitku

● Děkuj za každý nový den

● Děkuj za možnost probuzení v zemi Míru

● Děkuj za každou stravu / i za stravu, kterou si sám pořídíš či uvaříš

● Děkuj za každý doušek vody

● Děkuj za střechu nad hlavou

● Děkuj za své zdravé tělo a za svoji mobilitu

● Děkuj za zdraví svých blízkých

● Děkuj za každou vydařenou situaci

● Děkuj za každou příležitost pochopit v neutěšené situaci

● Děkuj za každou maličkost

 

„A teprve když jsem vděčná za malé, může se narodit velké.“ Co velké? Přece štěstí. Je to jako zázrak. A jak to funguje? Sportovci se rovněž setkávají s nepříjemnými pocity při zátěži. Nelehce se jim dýchá, ztrácí sílu a těžknou jim nohy. Po určité době vytrvalosti se začnou cítit najednou dobře. Najednou jako by měli sil naopak více. Začal se jim uvolňovat hormon endorfin. Stejně tak je tomu s vděčností. Pokud vytrvale hlubinně děkujete, začnete uvolňovat hormon štěstí. A v čem je to kouzelné? Takováto změna vašich skutků a projevů vám zajistí štěstí trvalé.

 

A pozměněné moudro:

„VDĚČNOST lze najít i v té nejtemnější době. Pokud nezapomeneš, že existuje světlo.“

 

Rozhodnutí „Změnit se“ uzdravuje

 

Pokud se rozhodnete se změnit, je více než naléhavé zahájit praxi vděčnosti všem a všemu. Avšak nutno vědět, že změna vašeho nitra je základ. Změna musí nastat se vším všudy a to i v myšlenkách. Ty nám totiž rády budou mluvit do života, jakmile se do praxe vděčnosti pustíte. Často se vám stane, že vás budou chtít přesvědčit, že děkujete zbytečně, protože více je toho neutěšeného. Nenechte se nachytat

 

Nejvíce se bojíte strachu

Vděk & Nevděk

 

Vámi označovaný neutěšený stav je kaňkou, která se ráda maže. A rozmazává se tím, že jej přehnaně prociťujete. Uvědomte si, že přemýšlením či litováním se, to daleko nedotáhnete. Spíše se pochvalte hned, jakmile si uvědomíte, poděkujte,… že si to uvědomujete dříve, než se začne mazat a špinit a přetrvávat. Uvědomte si, že nespokojeností na vás mluví vaše ego. To je totiž plné emocí. Jakmile mu dovolíte, aby vyjadřovalo svůj nesouhlas, dokazujete tím, že dostatečně nejste vděční za příležitosti, které tu jsou pro vaše dobro. Pokud vás neutěšený stav trápí, nacházíte se ve stavu NEVDĚKU. Ano, čtete správně. Držím vám palce. Uzdravit se a být spokojený je jednoduché, a pokud se pro spokojenost a uzdravení rozhodnete, dávám vám palec nahoru. Vděk či vděčnost, jak vy sami chcete, umí zázraky. Je to krásný pocit, když se na každý den těšíte. Vím, o čem mluvím.


Navrhuji, pojďte si udělat život hezčí. Je to skutečně velmi jednoduché. A začněte praxí VDĚČNOSTI. A pokud pocítíte, že potřebujete podat ruku, neváhejte, já vám pomocnou ruku podávám. Na vašem osobním růstu můžeme pracovat spolu.

Více na Kurzy Školy zdravého života nebo Kurzy Brány Zdraví