Nejsem poskytovatel zdravotních služeb.

  • Jana Vejsadová

Konání kurzů je obnoveno. Nově vypsaná témata. Zařazeny nové kurzy: DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 27.- 28. 4. 2024 / BAREVNÉ RELAXACE, PROGRAMY ZÁMĚRŮ a DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 8.- 9. 6. 2024 / SÍLA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ a VOLÁNÍ INTUICE. Objednávky otevřeny, počet limitován. Případně mě kontaktujte na: janavejsadova@skolazdravehozivota.cz, +420 608 548 955.

Proč duše „JEN“ šeptá

Jsou chvíle, kdy naše duše křičí, a přesto šeptá. „Jak tomu mám rozumět?“ Kroutí hlavou klient, který začal docházet na terapie. Vaše duše na vás dlouho křičela, ale vy jste ji neslyšel. „No, jak jsem mohl, když stále hůř slyším?!“ No, pojďme pěkně popořádku, usmívám se…J

Klient přichází pro pomoc, protože neslyší. „Vždycky tomu takto ale nebylo. Všechno se to tak nějak schumelilo hodně rychle. Před rokem mi umřela žena a dcera se rozvedla. Sestěhovali jsme se. Ale ty děti, ten křik se nedá poslouchat. Snažím se a dcera ani neví, že mi to jde na nervy, jsem rád, že nejsem sám a vypomůžeme si.“

A jak vám můžu já pomoci? „No, chci zase slyšet.“ Pak je ale důležité vysypat dceři celou pravdu. Vykomunikovat vše, co vás trápí, jste v rozporu a vaše duše křičí. Já vás k tomu naučím přijímat. Přijímat vše, co přichází, přijímat změny včetně soužití se štěbetavými dětmi. Vaše duše vám sděluje sluchem. Vy už to poslouchat nechcete, a tak jste si vyrobil handicap. „Ale já vám jen říkám, od kdy se to zhoršuje.“ A JÁ VÁM JEN ŘÍKÁM, CO JE PŘÍČINA, odpovídám a stále se na muže s modrýma očima usmívám.

 

Duše šeptá, případně jedná, jak umí…J

Jednou každý dojde na určitý most, kde se ptá, zda dojít až na druhý konec. Přijde totiž čas soudu a rozhodnutí pro odpověď, zda je spokojen. Takzvané hledání smyslu. Někteří ve stavu vzorců „Já chci“ pokračují. Jsou to jedinci, kteří jedou na vlně DOJMU a EFEKTU. Chtějí něco znamenat, chtějí se zavděčit všem, chtějí být obdivovaní a chtějí uznání.

 

Projevy jsou různé a jejich rodič je EGO

Pokud se pravda, za kterou si stojíte, podobá nastavení „Já chci“, chováte se přesně tak, jak ego píská. Dnes je totiž kunzumní společnost masírována soutěživostí a úspěchem v podobě nablýskaných automobilů a bazénů na zahradě.

A odpověď…? Ta je přece jasná:

-       neděláte to pro sebe

-       taková je doba

-       něco za něco

-       měli by být vděční…

Avšak odpověď je ještě jedna: MĚL JSEM, MÁM A ŽIJU STRACHY.

 

Udržuji tempo, dokud stačím a volám po zadostiučinění

Ano, zadostiučinění opravdu přijde, a to ve chvíli, kdy dojde dech a síly. Pak vaše EGO na chvíli zmlkne a DUŠE dostane slovo. Šeptá a šeptá a šeptá, a pokud si odpočinete a znovu se rozhodnete pro „Já chci“, ego dostane opět slovo.

Jenže…Jak vlastně rozeznat to, co duše říká? Jak vědět, že to co slyším je opravdu od té mojí dušičky od srdce?  Stačí svoje nastavení „Já chci“ změnit na „Chci se učit pravdě a dělám to pro pravdu.“

Vaše duše začne komunikovat, později i zpívat…

Vaše duše začne komunikovat a ukazovat vám cestu smyslu. Smysl života totiž není v bazénu na zahradě. A není ani v nablýskaném BMW. Smysl života je v radosti a pouze skutečná dlouhodobá radost umí dát na frak strachům.

A když na to přijde, moje „Chci se učit pravdě“ mi brzy dá odpovědi:

-       vítám a dělám změny

-       dělám pro vesmír bez nároku na odměnu

-       pomáhám TEĎ tím, že umím pomoci sobě

-       přijímám chtění postavené na soucitu u sebe i druhých

A ta poslední odpověď? ŽIJI V NADHLEDU, KLIDU A JSEM V SOULADU S VYŠŠÍM DOBREM.

 

A jak to je s tím zadostiučiněním? Hlavně po něm nevolejte a nehledejte je…

Hlavně zadostiučinění nehledejte, to už hledá vás.  A věřte tomu, že i najde. A pak hned bude dobré se před mostem zastavit a rozhodnout se pro nastavení „Chci se učit pravdě a dělám to pro pravdu.“ To už nebude o zadostiučinění, ale o spravedlnosti boží a ta přichází stále. Přichází i TEĎ. A to je dříve, než výkřik deprese. A o to tady přece jde. Radost bez pozlátek a čistá láska k sobě, ostatním a planetě dávají skutečný smysl vašemu životu.

Více na Kurzy Školy zdravého života nebo Kurzy Brány Zdraví