Nejsem poskytovatel zdravotních služeb.

  • Jana Vejsadová

Konání kurzů je obnoveno. Nově vypsaná témata. Zařazeny nové kurzy: DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 27.- 28. 4. 2024 / BAREVNÉ RELAXACE, PROGRAMY ZÁMĚRŮ a DUO VESMÍRNÉ ČTENÍ 8.- 9. 6. 2024 / SÍLA POZITIVNÍHO MYŠLENÍ a VOLÁNÍ INTUICE. Objednávky otevřeny, počet limitován. Případně mě kontaktujte na: janavejsadova@skolazdravehozivota.cz, +420 608 548 955.

Předsevzetí má svůj čas…

Je čas…čas, který je pro mne časem rozjímání. Je večer a přes zavřená víčka si přehrávám s vděčností návštěvu svého syna. Přehrávám si jeho široký úsměv a smích mojí Elišky, ta bráškovi snáší dárečky, které jí letos Ježíšek přinesl. Dětská radost je skutečná, je nepředstíraná, je pravdivá a čistá.

 

Konec roku si žádá bilanci

Sedím a poslouchám ticho. Myšlenky mi plynou a já se ptám sama sebe, co asi ten příští rok přinese. Mám už v tom jasno, a proto sním. Mnozí již mají také ve svých předsevzetích jasno. Jiní naopak svá předsevzetí dávají na odiv svým známým za učiněním dojmu a již nyní ví, že stejně jako loni se výsledek konat nebude.

Aby SLOVA nebyla prázdná nádoba…

Slova, slova a zase slova. Jako každý rok…. „Loni jsem s předsevzetím vydržel tři dny, pak jsem to vzdal.“ Říkal mi vysmátý kamarád, kterého jsem potkala dopoledne v nákupním centru. Vtipkoval, a aby ještě doladil, co načal, dodal… „To je moje karma, zlobím, tak se nedaří.“ Při loučení mi popřál hodně štěstí.

Předsevzetí je rozhodnutí, které musí být vaše…

Strachy, kde se vzaly? Karma?

Ví on vlastně, co je karma? Ano, všechno je karma, ale proč si to takhle zbytečně podporuje? Vždyť slova mají sílu, a pokud jim dáme zanícenost, dáme jim i představu a čas. Stačí pak málo a splní se to, o čem mluvíme.

Proč tedy nevyužít raději tohoto poznání pro to, co chceme? I víra v něco nového se dá naučit. První, co je třeba, aby předsevzetí mělo naději na přežití je rozhodnutí se pro změnu. Každý, kdo chce něco změnit, slibuje v podstatě sám sobě, že je ochoten a připraven něco obětovat.

 

 

Všechno je dobře, není malých rozhodnutí

Je čas…čas, který je pro mnohé stejně jako pro mne časem rozjímání. A pokud patříte k těm, kteří s předsevzetím začínají každý rok znovu a nedaří se, změňte přístup a téma svého předsevzetí.

Naučte motivovat sami sebe…

Přes zavřená víčka si přehrávejte s vděčností vlastní film, ke kterému chcete pokračování a poslouchejte ticho. Myšlenky vám poplynou scénářem vašeho života. Za čas už budete mít jasno.

Motivace je to pravé, motivace je to správné předsevzetí.

 

A stačí tak málo. Slibte sami sobě, že každý den uděláte jenom jednu věc lépe, než včera. Uvidíte sami. Velmi brzy se dostaví 1.výsledky a s nimi i motivace k dalšímu kroku k radosti.

A karma? Ta má velkou moc, stejnou jako moc duše. Tak se s ní pojďme naučit pracovat, vždyť výsledky stojí za to.

Krásný a smysluplný nový rok 2017 J

Více na Kurzy Školy zdravého života nebo Kurzy Brány Zdraví